Bizi takip edin

VİDEOLAR

Akıncı Belgeseli

Yorum Bırak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VİDEOLAR

Bentley – Geneva International Motor Show

 

Okumaya Devam Et

HABERLER

Kasırgayı andıran Lodos kaosu

Türkiye genelinde ortaya çıkan lodos sebebiyle ciddi sıkıntılar yaşanırken, İstanbul-Başakşehir’de bir sitede bulunan gökdelenin 28. katından pencerenin aşağıya insanların olduğu alana düşmesi tehlike yarattı.

28. kattan aşağıya düşen pencereden bir vatandaş kıl payı kurtulurken, yabancı vatandaşların işlettiği marketi genişletmek için yapılan kış bahçesinin yıkılarak sağa sola parçalarının savrulması büyük sıkıntı yaşattı. Buzdolabının 3 metre havalanması ise vatandaşları dehşete düşürdü.

Polis ve belediye ekipleri kısa sürede olay yerine gelerek yolu trafiğe alanı da yaya trafiğine kapatarak önlem aldı.

Yetkililerden, ağır yaralı ve ölü olmadığı bilgisi alınırken, maddi hasarların büyük olduğu şeklinde açıklama yapıldı.

Emlak Konut tarafından inşası yapılan gökdelen ile alakalı yapısal hataların olduğu ile alakalı 3 yıl önce site yönetiminin Emlak Konut A.Ş ile yazışmalar yaptığı fakat sorunun çözümü için alınan tedbirlerin yetersiz olduğunu yetkililer tarafından dile getirildi.

Yaşanan afet sonrası site yönetiminden gelen talep üzerine, Emlak Konut yetkililerinin sorunların çözüleceği konusunda cevap verdiği de belirtildi.

Okumaya Devam Et

GENEL

KGK, Türkiye’nin enerjisine enerji katmaya devam ediyor

Küresel Gazeteciler Konseyi’nin (KGK) küresel buluşması Alanya’da gerçekleşti.

100’den fazla yerli ve yabancı gazeteci üyelerine ev sahipliği yapan KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, gazeteci üyelerinden küresel ısınmayla alakalı mücadele başlatmaları sebebiyle destek istedi.

Gazetecilerin sorunlarının da masaya yatırıldığı buluşmada, gazetecilerinin de etik kurallara özen göstermesinin altı çizildi.

Toplantının sonuç bildirgesinde “Türkiye’nin her ilinde bulunan temsilcileri ve 45 ülkedeki dış temsilcileri ile KGK, ülkemizin kamu diplomasisi faaliyetlerine destek vermek amacıyla çalışmalarını arttırarak sürdürecektir” açıklaması yapıldı.

Alanya’da düzenlenen buluşma ile alakalı değerlendirmede bulunan Küresel Gazeteciler Konseyi Yaygın Medya Meclisi Üyesi Gazeteci-Yazar Ferhat Yıldırım, “Alanya buluşmamız gerçek anlamıyla dolu dolu geçti. Çok önemli kararlar aldık. KGK Başkanı Mehmet Ali Dim’in küresel felakete karşı çevre bilinci oluşturmak adına devlet kurumlarımıza destek olmalıyız önerisine tüm meslektaşlarımız destek verdi. Karbondioksit artıyor, oksijen azalıyor, denizler ısınıyor, iklim artık şaşırdı, kuraklık büyük tehdit oluşturuyor. Bu sebeple küresel ısınma ile mücadelede bu önemli misyonu üstlenmekten büyük onur duyduk. Ayrıca ülkemize kamu diplomasisi alanında verdiğimiz destekleri en üst seviyeye çıkarmak adına da 45 ülkedeki temsilciliklerimizle ortak projeler geliştireceğiz. Medyanın etik kurallara uymasının gerekli olduğu vurgusu yapılırken, medya mensuplarının yaşadığı sorunlarda ele alınmıştır. Ve en önemli konulardan birisi de geleneksel medyadan yeni medyaya geçiş sürecinde gazetecilerin eğitim almalarının sağlanacağı iletişim akademisinin kurulması oldu” diyerek konuştu.

Okumaya Devam Et
turkiyedeenerji.com internet haber akışı portalında yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Görüş ve önerileriniz için info@turkiyedeenerji.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.