Ana SayfaGENELİnci GS Yuasa İSO 500 listesinde

İnci GS Yuasa İSO 500 listesinde

40. yılını kutlayan İnci GS Yuasa, İSO 500 listesinde Türkiye akü sektörünün lideri oldu.

İnci Holding ve Japon akü devi GS Yuasa’nın iştiraki İnci GS Yuasa, 40. yıl dönümünde İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) açıkladığı Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları – İSO 500 listesinde, bu yıl 19 sıra birden yükselerek akü sektörünün zirvesine oturdu.

Bu yıl 40. kuruluş yıl dönümünü kutlayan, 6 kıtada 80’i aşkın ülkeye ürün ve hizmetlerini ulaştıran, akü sektörünün öncü şirketi İnci GS Yuasa, ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nın 2023 yılı sonuçlarına göre 19 basamak yükselerek, 214. sırada yer aldı ve akü sektörünün lideri olmayı başardı. Türkiye’nin en büyük akü üreticisi olan İnci GS Yuasa, üretimden net satışlarını da geçen seneye göre yüzde 54 oranında artırdı.

Dünyanın dört bir yanında milyonlarca aracın kalbinde İnci Akü imzası var

2023 yılında yurt içinin yanı sıra ihracat pazarlarına odaklanarak, büyümeyi sürdürdüklerini belirten İnci GS Yuasa İcra Direktörü Kadir Kaymakçı, “İnci GS Yuasa olarak, 40. yıl dönümümüzde İstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması 2023 yılı sonuçlarına göre üretimden net satış verilerimizle akü sektörünün zirvesinde olmaktan gurur duyuyoruz. Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları listesinde, bu yıl 19 sıra birden yükselmemizde iş ortaklarımızdan bayilerimize, çalışanlarımızdan tedarikçilerimize bu büyük ailenin her bir ferdinin özverili emek ve çalışmaları var. Bugün, 6 kıtada 80’i aşkın ülkede milyonlarca aracın kalbinde İnci Akü imzası var. 40. yılımızda böylesi değerli bir başarıya imza attığımız için büyük bir mutluluk duyuyoruz. Her geçen yıl, daha fazla katma değerli üretim ve ihracat gerçekleştirerek, akü sektöründe ülkemizin potansiyelini en üst seviyeye taşımaya devam ediyoruz. Ege Bölgesi’nden doğmuş ve dünyaya açılmış bir marka olarak, bugün akü sektöründe sahip olduğumuz bilgi birikimi ve deneyim gerçekten de mücevher değerinde. Sahip olduğumuz potansiyeli ve başarabileceklerimizi biliyoruz. Bugüne kadar başardıklarımızın üstüne daha fazlasını ekleyerek, bu alanda dünya çapında söz sahibi olmaya devam edeceğiz. Ayrıca, 2024 yılında ihracatta dolar bazında yüzde 40 büyüme hedefiyle planlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu başarıda emeği geçen başta çalışma arkadaşlarımız, iş ortaklarımız, bayilerimiz ve tedarikçilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi. 

Türkiye’nin en büyük akü üreticisi ve ihracatçısı olan İnci GS Yuasa, Manisa’daki fabrikalarında büyüyen üretim hacmiyle bugün, yıllık 7 milyon adetlik binek, hafif ticari ve ağır vasıta araçlar için otomotiv aküsü ve 750 bin adetlik endüstriyel akü hücresi üretim kapasitesine sahip bulunuyor. Şirket, otomotiv yenileme pazarındaki gücünün (AFM) yanı sıra dünyanın önde gelen otomotiv markalarına orijinal ekipman (OE) tercihi olarak hizmet vermeye devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

BUNLARI DA OKUYUN