Türkiye'de Enerji | Enerji sektörü bizden sorulur

Verimli Enerji Kullanımı İçin İpuçları Verilecek

Verimli Enerji Kullanımı İçin İpuçları Verilecek

Türkiye’de enerji sektörünün öncü şirketi CK Enerji, kaynakların bilinçli kullanımına destek veren Enerji Okuryazarlığı Projesi’ni “elektrik faturalarına” taşıdı. Türkiye’nin üç bölgesinde 7 ilde, 15 milyondan fazla nüfusa hizmet veren CK Enerji’nin görevli tedarik şirketlerinin gönderdiği elektrik faturalarında enerjinin verimli kullanılmasına yönelik öneriler de yer alacak.

Türkiye’nin üç bölgesinde, 7 ilde hizmet veren CK Enerji, kaynakların bilinçli kullanımına destek veren Enerji Okuryazarlığı Projesi’ni, “elektrik faturaları” ile 15 milyondan fazla tüketiciye ulaştıracak. CK Enerji’nin İstanbul, Antalya, Burdur, Isparta, Sivas, Tokat ve Yozgat’ta hizmet veren üç görevli tedarik şirketi, her ay abonelerine gönderdiği elektrik faturalarında, artık verimli enerji kullanımına yönelik ipuçlarına da yer verecek. Ayrıca elektrik faturalarına eklenen “QR kod”u akıllı telefonlarına okutan tüketiciler, elektrikli ev aletlerinin ne kadar enerji tükettiğini gösteren “tüketim hesaplama” sayfasına da bağlanabilecek.

Sürdürülebilir bir dünya için enerji kaynaklarının bilinçli kullanımının giderek daha önemli hale geldiğini ifade eden CK Enerji Regülasyon Direktörü Fidan Öztürk, her ay tüketicilerin evine giden elektrik faturalarını da bu yönde değerlendirmek üzere grup olarak yeni bir adım attıklarını kaydetti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ