Reklam
Reklam
Türkiye'de Enerji | Enerji sektörü bizden sorulur

Tüm dünyada dijital inovasyonu geliştirecek

Tüm dünyada dijital inovasyonu geliştirecek
Reklam

Schneider Electric, Tüm Dünyada Dijital İnovasyonu Geliştirecek Açık Bir Ekosistem Kurdu: Schneider Electric Exchange

  • Schneider Electric, IoT çözümleri için küresel çapta ölçek ekonomisini mümkün kılmak amacıyla yeni dijital ekosistemini iş dünyasına sundu. 
  • Schneider Electric Exchange, farklı sektörlerden uzmanları, geliştiricileri, yazılım şirketlerini ve girişimcileri bir araya getirerek işletmelerin sürdürülebilirlik ve verimlilik ile ilgili sorunlarını çözüyor.
  • Bu dijital ekosistem; uygulama programlama arayüzleri (API), veri bilimi/veri setleri ve yazılım geliştirme kitleri (SDK) aracılığıyla kullanıcılarına yeni nesil teknoloji kaynaklarına erişim fırsatları sağlıyor.
  • Schneider Electric Exchange, kullanıcılarının enerji ve süreç verimliliği ile ilgili özel sorunlarını çözmek için stratejik iş ortaklarının uzmanlığından faydalanıyor.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde dünya çapında uzman olan Schneider Electric, dünyanın sürdürülebilirlik ve verimlilik sorunlarının çözülmesine yönelik ilk sektörler arası açık ekosistemi olan Schneider Electric Exchange’i tanıttı.

Schneider Electric Exchange, iş çözümleri yaratıp ölçeklendirmek ve pazarda yeni değer yaratmak amacıyla çok sayıda problem çözme grubundan faydalanıyor. İnsanların çalışma ve etkileşim kurma şekli, dijitalleşme tarafından radikal bir şekilde değiştirilirken enerji, daha dağıtık hale geliyor. Schneider Electric Exchange ile kullanıcılar, dijital ve Nesnelerin İnterneti (IoT) alanında yenilikçi ürünler geliştirmek, paylaşmak ve satmak için teknik araç ve kaynaklardan oluşan geniş bir ağa erişim sağlayabiliyorlar.

Bu yenilikçi platformu değerlendiren Schneider Electric CDO’su Hervé Coureil; “Schneider Electric Exchange’i diğerlerinden ayıran şey, farklı endüstrilerde sürdürülebilirlik ve verimlilik tutkusunu paylaşan insanları bir araya getirmesi ve böylece ekosistemler arasında iş birliği ve etkileşimi sağlamasıdır. Bu kapsamda IoT uygulamaları, yazılımlar, veri setleri, analitikler ve diğer araçlardan oluşan içerikleri herkesin kullanımına sunuyoruz. Her bir kullanıcının ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun belirli özellikler üzerine yoğunlaşarak hazırladığımız bu içeriklerin bütüncül bir faydaya dönüşeceğine inancımız tam” dedi.

Schneider Electric IoT ve Dijital Teklifler Başkan Yardımcısı Cyril Perducat ise; “Dijitalleşme, çalışma ve davranış şekillerimizde devrim yaratmaya devam ediyor. Dünya artık bağımsız silolarla çalışamıyor, daha iyi entegrasyon ve iş birliği ihtiyacı yeni fırsatlar ve çözümler ortaya çıkardı. Schneider Electric Exchange, dijitalleşme öncüleri ve uzmanlardan oluşan farklı özelliklere sahip bir ekosistemi bir araya getirerek ortak çözüm geliştirmeyi mümkün kılıyor ve kolektif zekâ aracılığıyla öğrenme sürecini zenginleştiriyor ve hızlandırıyor. Böylece bu dijital ekosistem, iş birliği ve iş artışını sağlıyor” şeklinde konuştu.

Schneider Electric Exchange’in kullanıcılarına sunduğu temel özellikler ise şu şekilde;

  • Normal koşullarda ulaşılması zor olan pazarlardaki çok sayıda müşteriye erişim olanakları
  • Dijital ürün tekliflerini iyileştirmek için uygulama programlama arayüzleri (API), analizler ve veri setleri gibi kaynaklardan oluşan geniş bir kaynak
  • Çözümleri ölçeklendirmek ve pazara sunma süresini kısaltmak için dijital araçlar ve uzmanlık
  • Güçlü bir bulut tabanlı platform ile iş birliği yaparak bilgi ve tasarımları paylaşma ve projeleri etkin bir şekilde yönetme fırsatları

İlk kez Nisan 2018’de özel beta modunda kullanıma sunulan, kasım ayında ise daha geniş bir müşteri grubunun kullanımına açılan platform, oldukça güçlü bir büyüme ivmesi yakaladı. Platform, Avrupa (%35), Asya Pasifik (%35) ve Amerika’da (%20) büyük bir ayak izine sahip.

Dijital inovasyon, ekosistem yaklaşımı ile yeni bir boyut kazanıyor 

Schneider Electric Exchange, şirketin dijital iş ortaklarıyla oluşturduğu ekosistemden faydalanarak inovasyonu hızlandırıyor ve ölçeklendiriyor. Ayrıca, şirketlerin gerçek dünyada yapay zeka (AI) kullanımı sorunlarını aşmak için ihtiyaç duyduğu araçları sağlıyor. Bu doğrultuda iş birliği yapılan, global bir yönetim danışmanlığı ve profesyonel hizmetler şirketi olan Accenture, özelleştirilmiş çözümler sağlama ve dijital iş modelleri geliştirme olanağı sunuyor. Operasyonel teknoloji altyapısı güvenlik uzmanı olan Claroty ise Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) çözümlerinin entegrasyonuyla birlikte ortaya çıkan dijital riskleri azaltmak için çeşitli şirketlerle birlikte çalışıyor ve endüstriyel siber güvenlik alanında uzman hizmetler sağlıyor.

Schneider Electric, Le Vaudreuil’deki Akıllı Fabrika üretim tesislerinde Schneider Electric Exchange iş ortağı ve önleyici bakım alanında çalışan bir teknoloji şirketi olan Senseye tarafından sağlanan veri setlerini ve SaaS hizmetlerini kullanıyor. Aynı zamanda, enerji tahminleri alanına odaklanmış bir şirket olan Predictive Layer ile birlikte İtalya’da perakende zinciri pazarına yönelik bir dijital hizmeti birlikte geliştiriyor. Schneider Electric Exchange, Schneider Electric’in topluluk ağı aracılığıyla iş ortaklarının pazar erişimini genişletiyor.  

Schneider Electric Exchange ve EcoStruxure beraber çalışıyor

Schneider Electric Exchange, şirketin açık, birlikte kullanılabilir ve IoT özellikli sistem mimarisi ve uzman ekosistemine erişim sağlayan EcoStruxure™ çözümlerini de kapsıyor. EcoStruxure 20.000’in üzerinde geliştirici, 650.000 hizmet tedarikçisi ve iş ortağının desteğiyle yaklaşık 500.000 tesis ve 3.000 kamu hizmet tedarikçisi tarafından kullanılıyor. Bunun yanı sıra yönetilen 2 milyondan fazla varlığı birbirine bağlıyor. EcoStruxure’ın avantajları arasına eklenen birlikte inovasyon ve iş birliği konseptleriyle Schneider Electric Exchange kullanıcıları, şirketin güçlü pazar erişiminden ve uzmanlığından faydalanırken mevcut iş modellerini yeni bir boyuta taşıyorlar. 

Schneider Electric Exchange hakkında daha fazla bilgi için: https://www.schneider-electric.com/en/partners/exchange/

Schneider Electric Hakkında 

Schneider Electric olarak biz enerjiye ve dijitale erişimin, temel bir insan hakkı olduğuna inanıyoruz. Herkesin minimum kaynaktan maksimum fayda sağlaması için gücümüzü ve enerjimizi kullanıyoruz.  Bunu yaparken de Life Is On yaklaşımımızın herkes için her an, her yerde hayat bulduğundan emin oluyoruz.

Verimlilik ve sürdürülebilirlik için dijital enerji ve otomasyon çözümleri sağlıyoruz.


Evler, Binalar, Veri Merkezleri, Altyapılar ve Endüstriler için dünyanın önde gelen enerji teknolojilerini, gerçek zamanlı otomasyonu, yazılımı ve hizmetleri entegre çözümlerle birleştiriyoruz.


Anlamlı Bir Amaç ve Kapsayıcı ve Güçlü Değerlerimiz etrafında tutkuyla birleşmiş olan, açık, küresel ve yenilikçi bir topluluğun sonsuz potansiyelini ortaya çıkarmaya kararlıyız. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ