Türkiye'de Enerji | Enerji sektörü bizden sorulur

Avrupa enerjiye sorunsuz ulaşma arzusunda

Avrupa enerjiye sorunsuz ulaşma arzusunda

Avrupa Komisyonu Enerji Birliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Maros Sefcovic, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile işbirliği içerisinde çalışarak önemli projeleri uygulamaya koyma kararı aldıklarını söyledi.

Türkiye’nin kaynak çeşitliliğini yaratmak için yaptığı çalışmaların ümit verici olduğunu söyleyen Avrupa Komisyonu Enerji Birliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Maros Sefcovic, “Kaynakların kullanıma açılması için yapılan çalışmaları yakından takip ediyoruz. Kaynak çeşitlerinin artması ile enerji güvenliği de daha verimli bir hal almaktadır. Türk akımı anlaşması yeni yapıldı. Bu projeyi çok iyi analiz etmek için çabalamamız gereklidir. Avrupa Birliğinin enerji ihtiyaçlarının karşılanması bizim için temel önceliğimizdir.  Hangi kaynaktan, nerede kullanacağız gibi soruların cevaplarını bu analizler sonucunda bulacağız. Avrupa’ya gelerek enerjinin sorunsuz gelmesi de çok önemlidir” diyerek konuştu.

Avrupa komisyonu olarak Ukranya ve Rusya ile birlikte üçlü protokol imzaladıklarını belirten Yardımcısı Maros Sefcovic,  Ukranya hattının korunması bizim için önemli olduğu kadar Türk akımı projesi de önemlidir. İmzaladığımız protokolde enerji sevkiyatının sağlıklı aktarımının sağlıklı yürütülmesine yer verilmiştir” diyerek sevkiyatın sağlıklı yürümesinin önemli olduğunu vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. berat kuş dedi ki:

  en iyisini berat bakanımız bilir :))

  1. Türkiyede Enerji dedi ki:

   Türkiye’de Enerji Ekibi olarak yorumunuz için teşekkür ederiz.

 2. kamile oruç dedi ki:

  berat albayrak güveni ve farkı ile 😉

BİR YORUM YAZ