Ana SayfaGENELGönüllü çalışanlardan çevre temizliği etkinliği

Gönüllü çalışanlardan çevre temizliği etkinliği

Alçak gerilim tesisatı ekipmanları sektörünün önde gelen firmalarından Günsan Elektrik, Türkiye Çevre haftası kapsamında ÇEVKO Vakfı ve Maltepe Belediyesi iş birliğiyle Çevre Temizliği etkinliği düzenledi. Günsan çalışanlarından oluşan gönüllü grubu, 1 saatte yaklaşık 75 kg atık topladı. Bu atıkların yaklaşık 45 kg’lık kısmı geri dönüşüme kazandırıldı. Yapılan çalışmayla bir aracın İstanbul-Kocaeli arasındaki seyahatine eşdeğer karbon salımının önüne geçildi.

Günsan Elektrik, Türkiye Çevre Haftası kapsamında çevrenin korunmasına katkı sağlamak, atıklardan kaynaklanabilecek çevre kirliliğinin önüne geçmek, geri dönüşüm bilinci oluşturmak, atık yönetiminin ve çevre temizliğinin önemine dikkat çekerek farkındalık yaratmak üzere gönüllü çalışanlarıyla çevre etkinliği düzenledi. Temizlik etkinliği, ÇEVKO Vakfı (Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı) ve Maltepe Belediyesi iş birliğiyle Süreyya Paşa Koruluğu’nda belirlenen güzergahta günü birlik ziyaretçiler tarafından kirliliğe maruz bırakılan alanda gerçekleştirildi. Günsan gönüllü grubu, ÇEVKO Vakfı ve Maltepe Belediyesi tarafından organize edilen etkinlik kapsamında belirlenen güzergahtaki atıkları topladı.

Temizlik etkinliğinde, toplanan 75 kg atıktan 45 kg’lık kısmı Maltepe Belediyesi’nin desteği ile geri dönüşüme kazandırıldı. Geri dönüştürülen atıklarla bir aracın İstanbul-Kocaeli arasındaki seyahatine eşdeğer karbon salımının önüne geçilmiş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

BUNLARI DA OKUYUN