Ana SayfaGENELGelişmiş Elektrikli Araç Sıvıları Ürünleri Piyasaya Sürüldü

Gelişmiş Elektrikli Araç Sıvıları Ürünleri Piyasaya Sürüldü

PETRONAS’ın küresel madeni yağ üretim ve pazarlama kolu PETRONAS Lubricants International (PLI), sıvı teknolojisi yenilikleri adına önemli bir kilometre taşını daha tanıttı. PETRONAS, İtalya Torino’daki Küresel Araştırma ve Teknoloji Merkezi’nde gerçekleştirdiği lansmanla yeni nesil PETRONAS Iona Elektrikli Araç (EV) Sıvı çözümlerini piyasaya sürdüğünü duyurdu. Bu lansmanla şirkete mobilitede devrim yaratmayı, verimliliği hızlandırmayı, e-mobilite alanındaki en son teknolojilere ve trendlere dair devam eden yolculuğa eşlik etmeyi hedefliyor.

Yakın tarihli Global EV Outlook 2021 raporuna göre, küresel otomotiv pazarı COVID-19’un ekonomik yansımalarından önemli ölçüde etkilendi. Geleneksel otomobil satışları azalırken, küresel elektrikli otomobil satışları 2020’de %70’lik bir artışa imza attı.

PLI Grup İcra Kurulu Başkanı Giuseppe D’Arrigo, şunları söyledi: “E-mobilitenin hızlı bir şekilde yaygınlaşacağına inanıyoruz. Bu hızlı büyümeye eşlik eden yenilikçi çözümler, daha sürdürülebilir bir gelecek için e-mobiliteye geçişi hızlandırmanın anahtarı olacak.

İlk olarak 2019’da piyasaya sürülen PETRONAS Iona, gelişmiş elektrikli araç sıvı çözümleriyle elektrikli araçların enerji verimliliğini, güvenliğini ve performansını optimize ederek dünyayı sıfır karbon salınımlı bir geleceğe taşımaya yardımcı olmayı amaçlıyor. PETRONAS, ürünlerinde elektrikli araç teknolojisindeki değişikliklere ayak uyduracak gelişmeler yapmaya devam ediyor.

İkinci nesil PETRONAS Iona, yüksek performanslı elektrikli araçların performansını, enerji verimliliğini ve güvenilirliğini en üst düzeye çıkarmak için sürtünme ve aşınma kontrolünün yanı sıra termal yönetim de dahil olmak üzere Elektrikli Güç Ünitesi ve E-akslardaki çoklu gereksinimleri karşılamak üzere tasarlandı. Bu hamle, PLI’nin 2018’de duyurduğu araştırma ve teknoloji yatırımlarının %75’inin emisyonları azaltmaya ve 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonu elde etme hedefini desteklemeye yönelik sürdürülebilirlik taahhüdüyle de uyumlu.

E-sıvılar Sektöründe Yeniliklerin Öncüsü

Orijinal Ekipman Üreticileri (OEM’ler), onların tedarikçileri ve çözüm geliştiriciler, bu alanda hızla gelişen teknolojiler ve rekabetin bir adım önünde olmalarına, güvenli, enerji verimliliği yüksek, yüksek performanslı elektrikli araçların geliştirilmesine daha hızlı ulaşmalarına yardımcı olacak fikir liderlerinin ve uzmanların arayışı içinde.

Lansmanın ardından PLI, verimliliği hızlandırma ve sürdürülebilir bir geleceğe yönelik toplu çabaları sürdürme taahhüdünün bir parçası olarak endüstri lideri uzmanları bir araya getirerek düzenlediği ikinci web semineri PETRONAS EV Fluids Webinar 2021’e öncülük etti. Seminer, elektrikli araç endüstrisinin ilerlemesinde elektrikli araç sıvılarının etrafındaki ivmeyi ve fikir paylaşımını daha da ileri taşımak amacıyla 2019’da düzenlenen ilk PETRONAS Elektrikli Araç Sıvıları Sempozyumunun bir devamı niteliğindeydi. Seminerde elektrikli araçlardaki yeniliklerden, e-transmisyon sistemlerinin sıvı teknolojisindeki gelişimine kadar pek çok farklı konu, PLI bünyesindeki uzmanlar ve sektör sözcüleri tarafından kapsamlı olarak ele alındı.

PLI, 2018’den bu yana Imperial College London, FEV Group, IAV ve katık şirketleri dahil olmak üzere öncü bir iş ortakları grubuyla birlikte çalışarak, özellikle elektrikli güç aktarma organları için güvenli, yüksek performanslı ve güvenilir sıvıların ortak mühendisliğini üstleniyor. Müşteriler için özel olarak hazırlanmış elektrikli araç sıvıları portföyü de bu işbirlikçi yaklaşımın bir sonucu.

Web semineri hakkında yorum yapan Giuseppe D’Arrigo, şunları söyledi: “Seminerde yapılan sunumlar, sektörümüz ve akademik iş ortaklarımız arasında ortak mühendislik projelerinde atılan adımlardan ve ilerlemelerden bir kısmını kapsıyor. Tüm oturumlar ortak hedef olan sürdürülebilirliğe odaklanıyor. Web semineri, daha çevreci ve sürdürülebilir bir gelecek için e-mobiliteyi ileriye taşıma yolculuğumuzun yeni bir aşamasına adım attığımızın kanıtıdır. Elektrikli araç satışlarının ve bu segmentteki pazar fırsatlarının artmasıyla birlikte, farklılaştırılmış FTSTM-Sıvı Teknolojisi Çözümlerimiz aracılığıyla e-mobiliteyi geliştirmek için değerli ortaklarımız ve diğer sektör liderlerimizle birlikte çalışmaya devam ediyoruz. PLI, madeni yağ teknolojimizi elektrikli araç sıvılarına uyarlamaya ve müşterilerin elektrikli araçları benimsemesine yardımcı olmaya kararlı.

Son on yılda, özellikle de küresel pandeminin başlangıcında sürdürülebilirliğe öncelik verme ihtiyacı daha belirgin hale geldi. Bu nedenle e-mobiliteye geçiş, dünyadaki işletmeler ve sektörler için gerekli ve memnuniyetle karşılanan bir hamleyi simgeliyor. Yeni nesil elektrikli araç sıvılarının geliştirilmesi, PLI’nin daha çevreci ve sürdürülebilir bir gelecek için e-mobilitede devrim yaratmaya yönelik adanmışlığının bir kanıtı niteliğinde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

BUNLARI DA OKUYUN