Ana SayfaGENELPetrol Ofisi, madeni yağ sektöründe bir ilke imza attı

Petrol Ofisi, madeni yağ sektöründe bir ilke imza attı

Petrol Ofisi Madeni Yağlar, Türkiye çapındaki tüm distribütörleri için Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ile iş birliği yaptı.

Yönetici gelişim programının ilk adımını tamamlayan Petrol Ofisi Madeni Yağ distribütörleri, düzenlenen kep töreni ile katılım sertifikalarını aldı. Eğitimin devamı olan ikinci bölümün ise yılın son çeyreğinde tamamlanması hedefleniyor.

Petrol Ofisi Satış Direktörü Ulvi Kılıç, madeni yağ sektöründe distribütörlere yönelik bu denli nitelikli bir eğitimin ilk defa düzenlendiğini, iş ortaklarına sürdürülebilir katkı ve fayda sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Petrol Ofisi Madeni Yağlar, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ile iş birliği yaparak Türkiye çapındaki tüm distribütörleri için ‘Yönetici Gelişim Programı’ düzenledi. Distribütörlerin büyümelerine destek olmak ve satış yönetiminden finans yönetimine kadar birçok alanda şirketlerinin gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan eğitimlerin ilk bölümü tamamlandı. Eğitimin ilk aşamasını tamamlayan distribütörler için düzenlenen sertifika törenine Petrol Ofisi Satış Direktörü Ulvi Kılıç katıldı.

Boğaziçi Üniversitesi eğitmenleri tarafından verilen Yönetici Gelişim Programı kapsamında 21 farklı eğitim konusu bulunuyor. Eğitimler yıl içinde iki bölüme ayrılarak toplam 34 günlük programla tamamlanıyor. Eğitimin devamı olan ikinci bölümün ise yılın son çeyreğinde bitmesi hedefleniyor.

“İş ortaklarımıza sürdürülebilir katkı sağlamayı hedefliyoruz”
Petrol Ofisi Satış Direktörü Ulvi Kılıç, düzenlenen eğitimlere ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Petrol Ofisi olarak madeni yağ alanında 7 yıldır liderliğimizi sürdürüyoruz. Lider marka olmamızın verdiği misyonla nitelikli iş gücünü artırmayı, iş ortaklarımıza sürdürülebilir katkı ve fayda sağlamayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda sektörümüzde bir ilki gerçekleştirerek, ülkemizin önemli eğitim kurumlarından Boğaziçi Üniversitesi’nin Yaşamboyu Eğitim Merkezi ile iş birliği yaptık. İş ortaklarımızın faaliyet gösterdikleri alanda kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu eğitimlerle, lider marka şemsiyesi altında yer alan her kuruluşun, kendisini geliştirip kendi alanında lider olması için onlara eğitim desteği veriyoruz.”

Kılıç ayrıca, “Gelişen teknoloji ve bu doğrultuda yenilenen ürün gamımıza ilişkin eğitimlerimiz yıllardır devam ediyor. Madeni yağ alanında faaliyet gösteren iş ortaklarımız için bu denli nitelikli bir eğitim fırsatı sektörde ilk defa yaratıldı. Sektör içerisinde daha da güçlü durabilmenin ve bir aile olabilmenin parçaları olarak gördüğümüz bu eğitimleri başlatmak bizim için önemli bir adımdı.
İş ortaklarımızın gösterdiği ilgiden çok mutluyuz, katılımlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Petrol Ofisi Madeni Yağlar olarak bu eğitimleri önümüzdeki dönemde de devam ettireceğiz” dedi.

Eğitimlerde hem yönetimsel hem de kişisel gelişime önem veriliyor
16 günlük süreçte tamamlanan ve 24 Petrol Ofisi madeni yağ distribütörünün katıldığı eğitimin ilk bölümü kapsamında; İlişki yönetimi ve iletişim, aile şirketlerinde kurumsal yönetime geçiş, finans yönetimi ve finansal performans, insan kaynakları yönetimi, müşteri odaklı satış yönetimi, liderlik becerileri, kişisel imaj, yetenek yönetimi, iş geliştirme ve finansal risk yönetimi konuları ele alındı.

Eğitimin 18 günlük programa sahip ikinci bölümü ise; İnovasyon ve yaratıcılık, strateji uygulama, takım yönetimi, müşteri odaklı düşünme ve davranma, bütçeleme planlama ve kontrol, süreç iyileştirme, iş güvenliği, çatışma yönetimi, değişim yönetimi, performans arttırılması ve tahsilat yönetimi, iknanın 7 gücü başlıklarından oluşuyor.

Faselis/Türkiye’de Enerji

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

BUNLARI DA OKUYUN