Türkiye'de Enerji | Enerji sektörü bizden sorulur

KGK, Türkiye’nin enerjisine enerji katmaya devam ediyor

Küresel Gazeteciler Konseyi’nin (KGK) küresel buluşması Alanya’da gerçekleşti. 

100’den fazla yerli ve yabancı gazeteci üyelerine ev sahipliği yapan KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, gazeteci üyelerinden küresel ısınmayla alakalı mücadele başlatmaları sebebiyle destek istedi.

Gazetecilerin sorunlarının da masaya yatırıldığı buluşmada, gazetecilerinin de etik kurallara özen göstermesinin altı çizildi.

Toplantının sonuç bildirgesinde “Türkiye’nin her ilinde bulunan temsilcileri ve 45 ülkedeki dış temsilcileri ile KGK, ülkemizin kamu diplomasisi faaliyetlerine destek vermek amacıyla çalışmalarını arttırarak sürdürecektir” açıklaması yapıldı.

Alanya’da düzenlenen buluşma ile alakalı değerlendirmede bulunan Küresel Gazeteciler Konseyi Yaygın Medya Meclisi Üyesi Gazeteci-Yazar Ferhat Yıldırım, “Alanya buluşmamız gerçek anlamıyla dolu dolu geçti. Çok önemli kararlar aldık. KGK Başkanı Mehmet Ali Dim’in küresel felakete karşı çevre bilinci oluşturmak adına devlet kurumlarımıza destek olmalıyız önerisine tüm meslektaşlarımız destek verdi. Karbondioksit artıyor, oksijen azalıyor, denizler ısınıyor, iklim artık şaşırdı, kuraklık büyük tehdit oluşturuyor. Bu sebeple küresel ısınma ile mücadelede bu önemli misyonu üstlenmekten büyük onur duyduk. Ayrıca ülkemize kamu diplomasisi alanında verdiğimiz destekleri en üst seviyeye çıkarmak adına da 45 ülkedeki temsilciliklerimizle ortak projeler geliştireceğiz. Medyanın etik kurallara uymasının gerekli olduğu vurgusu yapılırken, medya mensuplarının yaşadığı sorunlarda ele alınmıştır. Ve en önemli konulardan birisi de geleneksel medyadan yeni medyaya geçiş sürecinde gazetecilerin eğitim almalarının sağlanacağı iletişim akademisinin kurulması oldu” diyerek konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ