Reklam
Reklam
Türkiye'de Enerji | Enerji sektörü bizden sorulur

Dünyanın Enerjisine Sahip Çıkmak

Cemile Dikçi

Enerjisini her zaman tasarruflu harcayan bilinçli okuyucu merhaba… 

Avrupa’da yaşayan bir medya mensubu olarak dünyanın enerjisi ile vatanım olan Türkiye’nin de enerjisini uzun zamandır yakından takip etmekteyim. 

Özellikle Yeni tip Koronavirüs sürecinde hepimiz evlere kapandığımızda da yaptığımız TV programlarıyla yalnız olmadığınızı sizlere hissettirmek adına önemli isimleri konuk ederek korona zamanlarını keyifli hale getirmeye çalıştık.

Enerji insanoğlu olarak bizlerin, aydınlanmamızı, ısınmamızı, serinlenmemizi, ulaşımımızı, barınmamızı ve kısaca rahat yaşamamızı sağlamaktadır.

Esasında en önemli enerji ise insanın zihninde ve bedeninde yaşama azmini körükleyen enerjidir. O sebeple bir birey, diğer bireylerin yaşama olan sevgisinin daim olması bakımından ona enerji aşılamak, ona sevgi ve muhabbet enjekte etmekle mükellef olmalıdır.

İnsanların daha mutlu ve daha azimli bir şekilde yaşamaları da vatanlarının daha güçlü olmasıyla mümkün olduğunu da unutmamamız gereklidir.

Bu düşünceler içerisinde benim ve medya mensubu arkadaşlarımın ülkemizin enerjisine olumlu katkılar sağlamak adına misyonumuz bulunmaktadır. 

Buna görevde diyebiliriz, sevda da… İşte bizimkisi esas anlamıyla bir aşk hikayesidir… Bu şevk ile Enerji Dünyası’nda sizler ile beraberiz… Enerji Dünyası’nın değerli okuru olan sizlerden gelen önerilere göre de yazılarımı şekillendireceğimi bilmenizi isterim. 

Korona öncesinde küresel güçlerin amaçlarının, sebepsiz iç savaşlar, çatışmalar ile enerji gücünü tekelleştirmek amacında olduklarını hepimiz biliyoruz. 

Dünyanın enerjisine sahip çıkmak (!) tüm enerji kaynakları benimdir ve ben istediğim gibi kullanırım demekle olmaz, bu ancak adil bir şekilde eşit biçimde herkes ile her kesimin enerjiyi adil kullanabilmesi imkanı ile olabilir. Avrupa’da, Asya’da veya Ortadoğu’da yaşayan insanlar artık savaş, çatışma veya güç gösterisi adı altında operasyonlar görmek istemiyorlar. Koronavirüs günlerinin inşallah ülke yönetenlerinde bu yönde hareket etmesine vesile olacağını ümit ediyoruz.

Dünyanın enerjisine kaos planlarıyla darbe vurmak hiçbir millete veya devlete fayda sağlanamayacağı gerçeğini görmezden gelmek bir insanın kafasını havuza sokarak bir başka kişinin hakkının yenmesini görmezden gelmesine benzer. 

Bu anlattıklarımın bilincinde olan okuyucu, artık enerjinin stratejik olarak öneminin ne denli büyük olduğunun farkındayız. 

Enerjimizi fütursuzca harcamanın dünyamıza ve geleceğimize ciddi kalıcı tahribatlar yapacağını zihnimizden söküp atamayız. 

Enerji üretmek kadar çevreye saygılı olmak ve özellikle de tasarruf yapmak çok önemlidir. 

Bu önem nedeniyle gelecek sayıda geri dönüşüm ve tasarruf konusunda makale kaleme alacağım.

Gelecek sayımızda buluşmak ümidiyle…

YAZARIN SON YAZILARI
AB’nin enerjisi - 13 Kasım 2020
Gelincik Tarlası - 5 Ekim 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. alperen saruhan dedi ki:

    mukemmel bır köşe yazısı

    1. Türkiye'de Enerji dedi ki:

      Dünyanın enerjisine sahip olan değer veren herkese sonsuz teşekkürler

BİR YORUM YAZ