Reklam
Reklam
Türkiye'de Enerji | Enerji sektörü bizden sorulur

Enerji savaş için değil, dünya barışı için kullanılmalıdır

Enerji savaş için değil, dünya barışı için kullanılmalıdır
Reklam

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İstanbul’da düzenlenen 23. Dünya Enerji Kongresi kapsamında İstanbul Kongre Merkezinde zirvenin açılış konuşma yaptı.

Albayrak Şemdinli’den şehit haberlerinin geldiği bir günde yapmak zorunda kaldığı açılış konuşmasına “Barış için enerji”, “Barış için paylaşım” sloganları ile başladı.

Bakan Albayrak, “Teröristin iyisi ve kötüsü olamaz. “Benim teröristim, senin teröristin” gibi bir anlayışın olmadığı gerçeğinden hareketle tüm dünyadaki dost ülkelere teröre karşı ortak bir duruş sergilenmesi gerektiğinin nasıl bir ihtiyaç olduğunu söylemek istiyorum. Ben dünyaya samimiyet çağrısında bulunmak istiyorum. Terör her geçen gün dünyayı, bölgemizi yakmaya devam ediyor. Her zamankinden daha fazla samimiyet gösterilmesi gerekiyor” diyerek şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diledi.

Dünya için coğrafi bakımdan Türkiye’nin çok önemli bir konumda olduğunu belirterek konuşmasına devam eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, enerji için savaşların olması yerine insanların huzur içerisinde yaşamlarını sürdürebileceği bir ortamın tahsis edilmesinin gerekli olduğunu söyledi.

Bakan Albayrak, “Dört devlet başkanı, 250’den fazla bakan ve üst düzey katılımcıyla gerçekleşecek Dünya Enerji Kongresi’ni başlatmanın haklı gururunu yaşıyoruz. 82 ülkeden 265 konuşmacının katılımcılarla buluşmasının sağlanacağı zirvemiz dört gün sürecek. Enerji sektörünün önemli isimleri bir araya gelerek enerjinin geleceği planlanacak” dedi.

ENERJİ BAKANLIĞI / TÜRKİYE’DE ENERJİ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. nadide kışlı dedi ki:

  çok doğru bir haber başlığı türkiyede enerji tebrikss

  1. Türkiyede Enerji dedi ki:

   Türkiye’de Enerji Ekibi olarak yorumunuz için teşekkür ederiz.

 2. mehmet kirli dedi ki:

  bu haberi yazan medya mensubuna sonsuz teşekkürlrr…

  1. Türkiyede Enerji dedi ki:

   Türkiye’de Enerji Ekibi olarak yorumunuz için teşekkür ederiz.

BİR YORUM YAZ