Reklam
Reklam
Türkiye'de Enerji | Enerji sektörü bizden sorulur

Kolen’in okul öncesi enerji tasarrufu Eğitimleri devam ediyor

Kolen’in okul öncesi enerji tasarrufu Eğitimleri devam ediyor
Reklam

Enerji sektörünün önde gelen şirketlerinden KOLEN’in okul öncesi çocuklarımıza enerji tasarrufu bilincini aşılamak amacıyla başlattığı proje İstanbul’dan sonra Eskişehir’de idi. Eskişehir Bölge Sorumlusu Fatma Niğdelioğlu, Genç Ufuk Eğitim Kurumları Koleji’nde okul öncesi çocuklarımıza enerjiyi etkin kullanmak ve tasarruf için neler yapılabileceğini anlattı.

Elektrik enerji sektöründe, yenilikçi bakış açısı ve abone memnuniyetine verdiği önem ile öne çıkan ve okul öncesi çocuklara “Enerji Tasarrufu” eğitimleri vermeye başlayan KOLEN; İstanbul’dan sonra Eskişehir’de idi.
Bilinçlenmenin çok genç yaşlarda başlaması kişiyi o konuda çok daha hassas, çok daha duyarlı hale getiriyor. KOLEN yönetimi; ‘’iş bu sebeple enerji tasarrufunu anlatmaya okul öncesinden başladık’’ diyor.

KOLEN Eskişehir Bölge Sorumlusu Fatma Niğdelioğlu; Genç Ufuk Koleji toplantı salonunda okul öncesi çocuklara nasıl enerji tasarruf edebileceklerini eğlenceli çizgi film ve animasyon destekli sunumuyla anlattı. Öğrencilerin eğitime ilgisi ve katılımı son derece yüksekti. Parmaklar kaldırdılar, enerji tasarrufuna ilişkin sorular sordular, kendilerine sorulan sorulara cevap vermek için yarıştılar.

Projeyi izlemek üzere Eskişehir’de bulunan KOLEN Genel Müdürü Kaya Uğur Karayurt; Mustafa Kemal Atatürk’ün “Küçük Hanımlar Küçük Beyler, sizler, hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek, ona göre çalışınız.” sözünü hatırlatarak, ‘’başarılı bir gelecek için bizim bu küçük hanım ve beyleri en iyi şekilde yetiştirmemiz lazım. Bu yetiştirilme sürecinde ise en önem vermemiz gereken konulardan biri enerji. Enerjisiz bir yaşam olamayacağına göre, fosil kaynaklar da gün gelip tükenebileceğine göre, ilk olarak onları dikkatli tüketecek, verimli kullanacağız. İkincisi yenilenebilir yeni kaynaklara yöneleceğiz. Tüm bunları ise küçük hanımlara, küçük beylere anlatacağız’’ dedi.

Karayurt ‘’Daha önce de söylemiştim. Enerji tasarrufu ve verimlilik konusunda öğrencilerine sunum yapılmasını arzu eden eğitim kurumları hiç çekinmeden bizimle 0555 056 56 56 nolu WhatsApp numarasına mesaj, bilgi@kolen.com.tr adresine mail göndererek veya 444 9 556 nolu telefonu arayarak temasa geçebilirler. En kısa sürede döneriz. Bir enerji şirketi olarak sorumluluğumuzun farkındayız.” dedi.

Faselis/Türkiye’de Enerji

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ