Elektrikli Kamyon ve Otobüsler için İş Birliği
GENEL HABERLER

Elektrikli Kamyon ve Otobüsler için İş Birliği

Allisone GenPower 100S elektrikli akslar, atık toplama, dağıtım ve toplu taşıma uygulamalarında kullanılan hafif kamyon ve midibüs platformlarına entegre edilecek.

Konvansiyonel, elektrikli hibrit ve tam elektrikli araç tahrik çözümlerinin lider tasarımcısı ve üreticisi olan Allison Transmission, Türkiye’nin lider hafif kamyon ve otobüs üreticisi Anadolu Isuzu ile stratejik bir iş birliği anlaşması (JCA) yapıldığını açıkladı.

Bu anlaşma doğrultusunda Allisone GenPower 100S elektrikli akslar, atık toplama, dağıtım ve toplu taşıma uygulamaları için Anadolu Isuzu’nun elektrikli hafif kamyon ve midibüs platformlarına entegre edilecek.

Allison Transmission EMEA, APAC ve Güney Amerika Satış Başkan Yardımcısı Heidi Schutte, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında; “eGenPower ürün portföyümüzü genişletmeye devam ederken bu yeni anlaşma, Allison için heyecan verici bir gelişme. Allison’ın konvansiyonel şanzımanları, Anadolu Isuzu’nun Citibus ve Novociti Life araçları için 10 yılı aşkın süredir tercih edilen çözüm oldu” diye belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir